+90 543 808 49 85
trenruar
trenruar
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Bankası Ukrayna ekonomisinin gelişmekte olduğunun farkında..

Dünya Bankası Ukrayna ekonomisinin gelişmekte olduğunun farkında..

ukrayna-kiev-gezi-rehberi

Dünya Bankası Ukrayna ekonomisinin gelişmekte olduğunun farkında

Dünya Bankası: ”Bölgenin bir kısmının kaybı ve doğudaki savaşla provoke edilen bir şok döneminden sonra ülke ekonomisi büyümeye başladı” dedi.
Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Cyril Muller, Ukrayna’nın ekonomik büyümesine ilişkin yaptığı açıklamada ‘‘Bölgenin bir kısmının kaybı ve doğudaki savaşla provoke edilen bir şok döneminden sonra ülke ekonomisi büyümeye başladı, bu çok önemli fakat yeterli değil” dedi.

Ukrayna Mirror Weekly gazetesine röportaj veren Cyril Muller röportajda, zorlu bir dönemin üstesinden gelmek için bütün uluslararası ortakların Ukrayna ekonomik büyümesini hızlandırmak adına kollektif bir biçimde çalışıyor dedi.

Cyril Muller Ukrayna’da ki ekonomik ilerlemenin önemini vurgulayarak “Bu bizim önemli görevlerimizden biridir: Ekonomik kalkınma hızı arttı ve istikrar sadece makro ekonomik düzeyde değil, aynı zamanda ülkemizde de başlayan dönüşümleri derinleştirmeliyiz. Bu sayede halk hayatlarının iyileştiğini hissediyorlar, bu yüzden ekonomik değişikliklerin derinleştirilmesi konusu artık önemli “dedi.

Cyril Muller, Ukrayna için öncelikl gerektiren kilit reformları da açıkladı. Öncelikle, enerji sektörünün dönüşümünün tamamlanması gerekmektedir. İkincisi, bankacılık sektöründe ilerlemeyi sağlamak adına mevcut reformları durdurmamak lazım. Tabii ki, burada en acil mesele kamu bankalarının reformudur. Üçüncüsü, ekonomik büyümenin temellerinden biri olan daha üretken bir tarım sektörü olmalıdır.

Muller, “Ukrayna’nın çok önemli değerlere sahip, özellikle rezerv açısından zengin verimli toprakların varlığı. Günümüzde Dünya’da özellikle tarımsal ürünler açısından büyük bir talep var özellikle gıda alanında. Ukrayna sahip olduğu verimli topraklar sayesinde bu pazarın liderlerinden biri olabilir” dedi.

KAYNAK Ukrinform Ukr/Ayna

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?