+90 543 808 49 85
trenruar
trenruar
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ukrayna ile Türkiye arasındaki uçak seferlerin ve uçuş noktalarının arttırılmasını öngören anlaşmanın

Ukraynalı havayolu şirketlerinden Türkiye’ye yeni uçuş noktas

Ukraynalı havayolu şirketlerinden Türkiye’ye yeni uçuş noktası “avı”

Ukrayna’nın havayolu şirketlerinden Türkiye’de açılacak yeni uçuş noktalarına büyük talep var.
KİEV (QHA) 24 NİSAN 2018 –
Ukrayna ile Türkiye arasındaki seferlerin ve uçuş noktalarının arttırılmasını öngören anlaşmanın imzalanmasından sonra Ukraynalı havayolu şirketleri, Türkiye’deki havaalanlarına düzenli sefer yapma hakkı için toplu olarak başvurularda bulundular.

Ukrayna Devlet Havacılık Servisi’nin web sitesinde yapılan açıklamada, UIA’nın (Ukrayna Uluslararası Havayolları’nın) Kiev-Bursa güzergahında haftada 7 uçuş gerçekleştirmek için, Kiev-İstanbul hattında haftalık sefer sayısını 16’dan 21’e ve Kiev-Ankara hattında 7’den 14’e çıkarılması için başvurduğu bildirildi.

HANGİ GÜZERGAHLAR?
Ukrayna’dan tüm düzenli seferleri durduran Atlasjet Ukrayna, Odesa – İstanbul güzergahında haftada 7 uçuş gerçekleştirme hakkı istedi.

Kiev-İzmir güzergâhında düzenli uçuşlar için hak elde etme başvuruları aynı anda dört Ukraynalı havayolu şirketi tarafından yapıldı. Azur Air Ukraine ve Atlasjet Ukrayna bu yönde haftada 7 uçuş yapmak isterken, Windrose (Roza Vetrov) şirketi haftalık 2 uçuş için ve UIA haftada 14 uçuş hakkı istedi.

Kiev-Bodrum hattında uçuş gerçekleştirmek için Azur Air Ukraine (haftada 7 uçuş), “Windrose” (haftada 3 uçuş) ve UIA (haftada 7 uçuş) başvurdu.

Ayrıca, üç Ukraynalı hava taşıyıcısı Kiev’den Dalaman’a uçuşlar için hak talep etti: Haftada 7 uçuş için Azur Air Ukraine, haftada 5 uçuş için “Windrose”, haftada 7 uçuş için UIA.

Lviv’den Dalaman’a, Azur Air Ukraine (haftada 7 uçuş) ve “Windrose” (haftada 2 uçuş) uçmak istiyor. Devlet Havacılık Servisi, havayolu şirketlerinin başvurularını 27 Nisan’da inceleyecek.

TÜRKİYE İLE UKRAYNA ARASINDA UÇUŞ NOKTALARI
SHGM ile Ukrayna Sivil Havacılık heyeti, iki ülke arasındaki seferlerin ve uçuş noktalarının artırılması amacıyla 3 Nisan 2018 tarihinde Ankara’da bir araya gelmişti.

Müzakereler sonunda imzalanan mutabakat zaptı ile İstanbul-Odesa hattında mevcut frekans sayısının iki katına çıkarılması konusunda anlaşma sağlandı. İstanbul-Odesa hattındaki haftalık uçuşları 14’ten 28’e çıkarılırken, iki ülke arasında yeni uçuş noktaları konusunda da mutabık kalındı.

İzmir-Kiev hattı için haftalık 21 frekans uçuş belirlenirken, yeni eklenen noktalara haftalık 7 frekans sefer düzenlenmesi karara bağlandı.

Böylelikle, Devlet Havacılık Servisi’nin komisyonu, birçok yönden, başvurulan uçuş sayısının uçuş için mevcut kotayı aşması sebebiyle hangi havayollarının başvurularını reddedeceğine karar vermelidir.

QHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?