+90 543 808 49 85
trenruar
trenruar
Sosyal Medya Hesaplarımız
TÜRKİYE İLE UKRAYNA’DAN YÜK TAŞIMACILIĞI ANLAŞMASI-

-Türkiye’nin Ukrayna ve Rusya ile imzaladığı anlaşma ve protokol Resmi Gazete’de yayımlandı.Türkiye ve Ukrayna -arasında 4 Kasım 2016’da İstanbul’da imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Ukrayna Bakanlar Kurulu -Arasında Uluslararası Kombine Yük Taşımacılığı Anlaşması”nda, iki ülke arasında yük taşımacılığı hacmindeki artış -göz önünde bulundurularak Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Kafkasya arasındaki taşımacılık şebekelerinin –entegrasyonunun hedeflendiği belirtildi.

-Anlaşmada, iki ülkenin demiryolu ve denizyolu taşımacılığı dahil tüm ulaşım türleri kullanılarak modern -uluslararası taşımacılık sistemlerinin tesis edilmesi gibi konularda mutabık kaldığı hususları yer aldı.

-Ayrıca 21 Ekim 2017’de Kazan’da imzalanan “Türk-Rus Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyon 15. Dönem -Toplantısı Protokolü”nde, Türk Rus Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyon 15. Dönem Toplantısı’nın 19-21 -Ekim 2017’de Kazan’da yapıldığı kaydedildi.

-Protokolde, her iki ülke heyetlerinin, karşılıklı anlayış ve yapıcı bir havada yürütülen toplantıda çeşitli alanlarda -ticari ve ekonomik iş birliğinin daha da artırılması için alınacak tedbirleri ele aldıkları vurgulandı.

-Protokol, Türkiye ve Rusya arasında ticaret, ekonomi ve yatırım, bankacılık ve finans, enerji, gaz, petrol, elektrik -enerjisi, madencilik, nükleer, enerji verimliliği, enerji tasarrufu ve yenilenebilir enerji kaynakları, müteahhitlik, -ulaştırma, tarım, sanayi, uzay, uydu navigasyonu, turizm, bilim ve eğitim, sağlık, spor, gençlik, çalışma ve sosyal -güvenlik alanında yasal altyapının geliştirilmesi ile iki ülkenin iş çevreleri arasında iş birliği gibi konularda varılan -mutabakatları içeriyor. (AA)-

-Ukrayna Hayat-

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?