+90 543 808 49 85
trenruar
trenruar
Sosyal Medya Hesaplarımız

TÜRK İŞADAMLARININ YATIRIMLARINI UKRAYNA MELİTOPOL BELEDİYESİ’

 • -TUİD’DEN MELİTOPOL BELEDİYESİ’NE ZİYARET: “TÜRK İŞADAMLARININ YATIRIMLARINI BEKLİYORUZ”-

 • -Türk Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) Zaporoje ve Herson temsilcilikleri, Zaporoje iline bağlı Melitopol kenti –yönetimi ile bir araya geldi. Toplantıda, Türk işadamları için bölgedeki yatırım olanakları ve karşılıklı işbirliği konuları görüşüldü.

 • -Toplantıya Melitopol Birinci Belediye Başkan Yardımcısı İrina Rudakova, Belediye Başkan Yardımcıları İvan -Fyodorov ve Sergey Priyma, TUİD Zaporoje Temsilcisi Mesut Erk ile TUİD Herson Temsilcisi Ali Bulut katıldı.

 • -Görüşmede sanayi, tarım, inşaat, bilgi teknolojileri gibi farklı sektörlerde işbirliği olanakları masaya yatırıldı.

  Melitopol’ün sanayi potansiyeline dikkati çeken Rudakova, kent belediyesinin bölgeye yabancı yatırımcıları çekmeye yönelik aktif olarak faaliyetlerde bulunduğunu söyledi.

  Melitopol’ün tarım alanında sunduğu yatırım olanaklarına işaret eden İvan Fyodorov, bu sektördeki modernizasyon yatırımlarında Türk işadamlarının deneyimlerinden yararlanmak istediklerini belirtti.

  Sergey Priyma ise, Melitopol’de Zaporoje ilinin ilk teknoparkının inşa edilecek olmasının, bölgede daha fazla yatırım ve istihdam sağlayacağını umduklarını kaydetti.

  TUİD Herson Temsilcisi Ali Bulut, Ukrayna’nın ve Zaporoje bölgesinin Türk işadamları için cazip yatırım olanakları sunduğunun altını çizdi.

  TUİD Zaporoje Temsilcisi Mesut Erk ise, Melitopol’de 15 Haziran’da düzenlenecek Kiraz Festivali ve festival kapsamında organize edilecek Agroteritoriya adlı tarım iş forumunun, Türk işadamlarına bölgedeki yatırım imkanlarını daha yakından görme fırsatı sunacağını söyledi.

  Taraflar ayrıca, Melitopol ile Türkiye’den bir şehrin kardeş şehir ilan edilmesine yönelik girişimlerde bulunulması konusunda anlaşma sağladı.

  Toplantının ardından Melitopol Belediye Başkan Yardımcısı Sergey Priyma ve Melitopol Kalkınma Ajansı Müdürü İlya Krahmalova, TUİD yöneticilerine teknoparkın inşa edileceği alanı gezdirdi.

  12.6.2018 Ukrayna Hayat
 • ukrayna ile ilgili en çok sorulan sorular

  -ukrayna yatırım teşvik-

  -ukraynada dükkan kiraları-

  -ukrayna’da yapılacak şeyler-

  -ukraynada ortak arayanlar-

  -ukrayna’da iş ilanları-

  -ukrayna da iş kurmak-

  krayna’da ne iş yapılır-

  ukrayna’da iş kurmak nasl fikir-

  -ukrayna’da tekstil işi-

  -ukrayna yatırım teşvik-ukrayna

  -ukraynada dükkan açmak-ukrayna

  -ukrayna’da cafe açmak-ukrayna

  -ukraynada dükkan kiraları-ukrayna-

  -ukraynada ticaret yapmak istiyorum-

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?