+90 543 808 49 85
trenruar
trenruar
Sosyal Medya Hesaplarımız

ukrayna’da ucuz ceviz ceviz ukrayna ukrayna ceviz ithalat ihracat ukrayna’da turkiyey ceviz nasıl gelir

ukrayna cevizi neden ucuz alınır-ukrayna cevizi toptan nerden alınır-ukrayna ceviz fiyatları 2017-2018-sahibinden satılık ukrayna cevizi-ukrayna’da  kabuklu ceviz fiyatı-ukrayna’da ceviz ithalatı 2017-ukrayna’da ceviz ithalatı-ukrayna’da toptan ceviz satanlar

ukraynada ceviz

ukraynada ceviz vokumlanmış poşete

ukraynada ceviz oeketlenmiş hali

ukraynada ceviz

ukraynada ceviz

ukraynada ceviz

ukraynada ceviz

ukraynada ceviz

ukraynada ceviz

Eylül ayının sonuna doğru toplanan cevizler, büyüklük ve kalitelerine göre ayrılarak boyutlarına ve iç renklerine göre başta ülkemiz olmak üzere dünyanın dört tarafına gönderilmektedir.

2017 yılı yeni sezon kabuklı cevize ait piyasadaki fiyatlar aşağıdaki gibidir: Talep edilen tonaja, teslim şekline, ödeme şartlarına, daha önceki alış verişlere ve Ukrayna’daki satıcılara göre ücret değişiklik gösterebilir.

26mm+ kalite kontrolü yapılmamış kabuklu ceviz: 1.60 USD/kg FCA Tır Üstü (Ukrayna Gümrüklenmiş)
26mm+ kalite kontrolü yapılmış kabuklu ceviz: 1.70 USD/kg FCA Tır Üstü (Ukrayna Gümrüklenmiş)
28mm+ kalite kontrolü yapılmış kabuklu ceviz: 1.80 USD/kg FCA Tır Üstü (Ukrayna Gümrüklenmiş)
2018 Ocak ayı Türkiye gümrük mevzuatına göre kabuklu ceviz için gümrük vergisi 43.2% den 15% e düşürülmüştür, KDV ise 1% dir

Gümrük ve KDV için esas alınacak baz fiyat ise 3.50 USD/kg dır. 2018 Şubat itibari ile bu oran yeniden 1.80 USD/kg a çekileceği söylentiler arasında olsa da 2018 Ocak ayı içinde Gümrük Vergisinin düşürülmesi ile kısa vadede bu gözetim ücretinde değişiklik olmayacağı ağır basmaktadır. Bu konuda sürekli gümrükçünüzden bilgi almalısınız.

Dikkat edilmesi gereken konu: Ukrayna’da cevizler köylülerden alınmakta, kabuklar ince ve sert olmak üzere karışıktır. Kimse kabuğuna göre ayrım yapmaz sadece boyutuna ve iç rengine göre ayrım yapılmaktadır. Büyük ve ince kabuk olanlar genelde iç çevize ayrılmaktadır. Şili ve Amerika’dan gelen cevizlere göre kabuk serttir. Doğal olarak yetiştiği için içi daha dolu ve lezzetlidir, soğukta yetiştiği için Omega3 bakımından daha zengindir, ayrıca kabuğu parlak görünsün diye kimyasal sulara tabi tutulmamaktadır.

Rekabetçi fiyatlardan ceviz ithalatı yapmak ve ithalat için detayları almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz:

kaynak:ukraynaya

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Adem dedi ki:

    Toptan ceviz fiyatlariniz ne kadar

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?