+90 543 808 49 85
trenruar
trenruar
Sosyal Medya Hesaplarımız

                             Ukrayna Üniversiteleri hakkında bilgiler

Ülkelerinde lisans eğitimi sınavına giren ve istedikleri bölüm için yeterli puanları çekemeyen öğrenciler için iki yol vardır. Birincisi puanlarının yettiği herhangi bir bölümü okumak, ikincisi ise yurtdışı eğitimi almaktır. Hedefler olan öğrenciler daima istedikleri bölümü okumaları durumunda başarıya ulaşabilirler. Başarıya ulaşmak için sadece istediği bölümü okumak değil kaliteli bir eğitim de almak gerekir. Ukrayna Üniversiteleri kaliteli bir eğitim sunduklarını dünyaya kanıtlamış durumdalardır. Ukrayna Üniversiteleri konusunda dünyaya örnek olan bir üniversite olmasının yanında ücret bakımından da diğer yurtdışı eğitim kurumlarının altında fiyatlar sunarlar. Seçim yapmadan önce detaylı araştırmalar yapacak olan öğrencilerin en doğru bilgileri almaları için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından bilgi almaları gerekir. Danışmanlık bünyesinde bulunan uzman danışmanlar öğrencilere her türlü yardımı yaparak bilgilendirirler. Ukrayna Üniversiteleri tercihini yapan öğrencilerin istedikleri bölümlerde okuma şansları vardır. Ukrayna Üniversitesi tercihini yapacak olan öğrenciler ise aşağıda ki bölümler içinden seçim yapabilirler.

 • Ulusal Hukuk Akademisi
 • Mühendislik ve Mimarlık Akademisi
 • Ulusan Politeknik Üniversitesi
 • Ulusal Denizcilik Üniversitesi
 • Ulusal Mechnikov Üniversitesi
 • Pedagoji Üniversitesi
 • Çevre Üniversitesi
 • Ekonomi Üniversitesi
 • Devlet Ziraat Üniversitesi
 • Müzik Akademisi
 • Ulusal Telekomünikasyon Akademisi
 • Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi
 • Tıp üniversitesi
 • Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Günümüzde Ukrayna Üniversiteleri eğitim bakımından oldukça zengin bir üniversitedir. Birçok bölümün bulunmasından dolayı öğrencilerin ilk tercihleri durumunda olan Ukrayna Üniversitesinde İngilizce eğitim fırsatı da oldukça tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Öğrenciler için bölüm seçme şansı olması ve istedikleri bölümde kaliteli bir eğitim alacak olmaları çok önemlidir. Kendilerini yetiştirecek olan öğrenciler kişisel gelişimlerine de dikkat etmiş olurlar. Ukrayna Üniversiteleri konusunda adını dünyaya duyurmuş bir üniversite olmasından dolayı yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin geneli bu üniversiteyi tercih ederken ödenecek olan ücretin de daha düşük olması tercih edilme oranını etkileyen nedenler arasında yer alır. Yurtdışında Ukrayna Üniversiteleri fakültelerinde eğitim alacak olan öğrencilerin okul sonrası hayatlarında da başarılı olma şansları olur. İngilizce eğitim alma şansını kullanacak olan öğrenciler daha avantajlı olacakları gibi yabancı dil konusunda da kendilerini geliştirmiş olurlar. Her bakımdan daha çok tercih edilecek olan Ukrayna Üniversitesi öğrencilerin hem eğitim hem de kişisel gelişim bakımından istedikleri düzeye gelmelerini sağlar. Okul sonrası iş hayatında da etkisi olacak olmasından dolayı seçilebilecek olan en iyi üniversiteler arasında yer alır.

Ukrayna Üniversiteleri Kayıt İçin Gerekli Belgeler

Kaliteli bir üniversite hayatı yaşamak isteyen öğrencilerin puanlama şartı olmayan Ukrayna Üniversitesinde eğitim alma şansları vardır. Taban puanı olmayan ve öğrencilerin istedikleri üniversitede istedikleri bölümü okuma şansları olan bir üniversite olması tercih edilme katsayısını arttırır. Günümüzde Ukrayna’da eğitim almak isteyen öğrenciler Ukrayna Üniversiteleri kayıt için gerekli belgeler araştırmaları yaparlar. Gerekli belgeleri toparladıktan sonra kayıt yaptıracak olan öğrenciler kaliteli eğitim almaya başlayabilirler. Öğrencilerin hedeflerine ulaşacakları bölümlerde eğitim alacak olmaları, onların hem mutlu olmalarını hem de ileride ideallerine ulaşmış birer birey olmalarını sağlar. Ukrayna Üniversitelerinin İstemiş Olduğu Belgeler

 • Lise diploması (noterden tasdikli olan fotokopisi ile beraber, vilayet makamından apostilli olarak)
 • Sağlık raporu (resimli ve devlet hastanelerinden sağlık müdürlüğü onaylı ve vilayet makamından apostilli olarak)
 • Pasaport sureti (en az 2 yıl süresi olması gerekir. Apostile gerek yoktur. Yeni pasaportların sadece resimli sayfalarının fotokopisi yeterlidir.)
 • Fotoğraf (7 adet vesikalık fotoğraf gereklidir. Fotoğrafların arka zeminlerinin beyaz olması gerekir)
 • Eliza testi (devlet hastanelerinden alınır, sağlık bakanlığı onaylı ve resimli olması gerekir. Vilayet makamından apostilli olması gerekir)
 • Doğum belgesi formül A (Nüfus müdürlüğünden alınır, vilayet makamından apostilli olmalıdır)
 • Transkript (lise not dökümüdür, 1,2,3 ve 4. Senelerin yıl sonu notlarını gösterir, vilayet makamından apostilli olması gerekir )

Öğrencilerin Ukrayna Üniversiteleri kayıt için gerekli belgeler hazırlayarak kayıt yaptırmaları mümkündür. Öğrencilerin bu belgeleri hazırlamaları oldukça kolay olmasının yanında kayıt işlemleri de oldukça kolay olur. Öğrencilerin Ukrayna Üniversiteleri kayıt için gerekli belgeler hakkında bilgi almaları için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından da yardım almaları söz konusu olur. Tüm gerekli belge işlemleri hakkında bilgi alınabilir. Danışmanlık tarafından alınacak olan bilgiler ile daha kolay belge hazırlayacak olan öğrenciler kayıt işlemleri sırasında sıkıntı yaşamazlar. Öğrencilerin Ukrayna Üniversiteleri kayıt için gerekli belgeleri hazırlamalarının ardından istedikleri üniversiteyi tercih edecek ve istedikleri üniversitede okuyacak olmalarından dolayı, en avantajlı ve en kaliteli eğitim sistemlerinden faydalanabilirler. Uygun ücretlere kaliteli eğitim alacak olan öğrenciler hedefledikleri başarılara da ulaşmış olurlar.

Birçok Bölüm Seçeneği İle Ukrayna Üniversitelerinde Eğitim Görmek

YGS ve LYS gibi sınavlardan başarı sağlayan öğrenciler Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinde eğitim alma fırsatı yakalarken, başarısız olan öğrenciler ya daha standart bir üniversiteye ya da yurtdışındaki üniversitelere yönelmektedir. Yurtdışında eğitim görmek kariyerini planlayan bir öğrenciye pek çok artı katar. Çünkü yurtdışındaki bir üniversiteden mezun olduğunuzda sahip olduğunuz uluslararası diploma sayesinde dilediğiniz yerde kolaylıkla iş bulabilirsiniz. Ayrıca yeni bir dil öğrenmek ve kültür tanımak amacı ile de yurtdışındaki üniversiteler oldukça öğreticidir. Eğer sizde Birçok Bölüm Seçeneği İle Ukrayna Üniversitelerinde Eğitim Görmek istiyor iseniz hemen lise diploması ile kayıt yaptırmalısınız. Ukrayna’da dilediğiniz üniversiteye ve dilediğiniz bölüme sadece lise ya da meslek lisesi diplomanız ile başvurabilirsiniz. Ukrayna üniversitelerinde bölüm seçerken dikkat etmeniz gereken tek unsur hedeflediğiniz bölümün sayısal ya da sözel kökeninize uyması gerekiyor. Özellikle tıp bölümü Ukrayna üniversiteleri bölümleri arasında en çok tercih edilen bölümdür. Dış hekimliği, eczacılık gibi sağlık sektörleri Ukrayna üniversitelerinde oldukça başarılıdır. Aynı zamanda mühendislik dalları da oldukça çeşitli olup çoğu öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Hukuk, ekonomi gibi sözel bölümler de başarılı akademik kadroları ile siz öğrencilerine eğitim vermektedir. Birçok Bölüm Seçeneği İle Ukrayna Üniversitelerinde Eğitim Görmek hem hesaplı hem de eğlencelidir. Ukrayna’da eğitim görmenin pek çok avantajı bulunuyor. Öncelikle Ukrayna’nın Kiev şehrinde üniversiteler oldukça fazladır. Bu üniversitelerin kaliteli akademik kadroları sayesinde eğitiminizi en üst düzey görebilirsiniz. Ukrayna üniversitelerinde eğitim gören öğrencileri devlet desteklediği için harçlar oldukça uygundur. Konaklama, yeme içme, sosyal harcamalar oldukça hesaplıdır. Çok küçük meblağlara geçim sağlayabilirsiniz. Ukrayna’ya vize almak diğer Avrupa ülkelerine vize almaktan daha kolay ve ucuzdur. Bu da sizin Ukrayna’da okumanız için güzel bir sebeptir. Birçok Bölüm Seçeneği İle Ukrayna Üniversitelerinde Eğitim Görmek için yapmanız gereken tek şey lise diplomanız ile okula başvurmaktır. Sizde geleceğinizi planlarken doğru hamleyi yapmalı, önünüzü açmalısınız.

Başarılı Eğitim Sistemi İle Ukrayna Üniversiteleri

Ülkemizde kaliteli bir üniversitede eğitim alabilmek için YGS ve LYS sınavlarında başarı göstermek gerekiyor. Özellikle isim yapmış üniversitelerden mezun olan öğrenciler iş bulma konusunda problem çekmediği için her öğrencinin amacı bu üniversiteler yerleşmek oluyor. Fakat sınavlardan başarı gösteremeyen öğrenciler başka bir yol bulmaya çalışıyor ve yurtdışındaki üniversiteleri değerlendiriyor. Yurtdışındaki üniversiteler YGS ve LYS gibi sınavlara ihtiyaç duymadan öğrenci kabul ediyor. Özellikle Ukrayna’daki üniversiteler öğrencilerin tercih sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Başarılı Eğitim Sistemi İle Ukrayna Üniversiteleri hem hesaplı hem de kaliteli eğitim veriyor. Ukrayna Üniversitelerine Kayıt Yaptırırken Gerekenler Ukrayna üniversitelerinde eğitim kalitesi diğer Avrupa ülkelerinin eşdeğeri olup, kaliteli akademisyenler tarafından ders işlenmektedir. Kayıt işleri pek çok Avrupa ülkesinde sorun çıkarsa da Ukrayna kayıt ve vize işlemleri açısından en kolay kabul eden Doğu Avrupa ülkesidir. Kayır işlemleri için okul ile görüşmeler yapmalı, gerekli belgeleri öğrenmelisiniz. Kayıt için lise diplomanız, lise ders dökümünüz, pasaportunuz oldukça önemlidir. Ukrayna üniversitelerinde dilediğiniz bölüme yerleşmeniz için YGS ve LYS şartı aranmamaktadır. Böylelikle kaliteli bir üniversitede dilediğiniz bölümü okuyabilirsiniz.Başarılı Eğitim Sistemi İle Ukrayna Üniversiteleri kolay kayıt avantajı ve hesaplı oluşu ile her yıl binlerce öğrenci tarafından tercih ediliyor. Ukrayna Doğu Avrupa’da bulunan ve Kiev gibi üniversitelerin şehri olarak adlandırılan bir başkente sahiptir. Gerek konaklama, gerek beslenme gerek ise sosyal yaşam oldukça uygun maliyetlidir. Okul harçları devlet tarafından desteklendiği için diğer Avrupa ülkelerine oranla çok daha uygundur. Akademik personel sayısı fazla, bir üniversitedeki profesör sayısı Türkiye’den çok çok fazladır. Taban puanı şartı, YGS ve LYS sınavları şartı aranmayan Ukrayna üniversitelerinde eğitim dilleri Rusça, Ukraynaca ve İngilizcedir. Ayrıca hazırlık sınıfı okuma şansını da sunmaktadır.Başarılı Eğitim Sistemi İle Ukrayna Üniversiteleri Avrupa’da bulunan üniversiteler arasında ilk sıralardadır.

Ukrayna Üniversiteleri Puanları

YGS ve LYS sınavları öğrencilerin korkulu rüyaları olmaya devam ediyor. Türkiye’deki üniversiteler YGS ve LYS sınavları ile öğrenci kabul ettiklerinden öğrencilerin diledikleri okullara yerleşebilmesi için bu sınavlardan yüksek puan alarak sıralamada önlerde yer alması gerekiyor. Fakat sınavların zor oluşu öğrencilerin açıkta kalmasına neden oluyor. Açıkta kalan öğrenciler ya tekrar sınava hazırlanıyor ya da yurtdışındaki puansız üniversitelere kayıtlarını yaptırıyor. Yurtdışı üniversiteleri arasında en hesaplı olanlar Ukrayna’da yer alıyor. YGS ve LYS Şartı Aranmayan Ukrayna Üniversitelerinde Eğitim Görmek öğrenciler için tam anlamı ile bir çözüm kapısıdır. Sınava girmeden, diledikleri üniversitede diledikleri bölümü okuyabiliyorlar. Ukrayna üniversitelerinde eğitim alabilmek için YGS ve LYS şartı aranmıyor. Bu durumda Ukrayna üniversitelerinde yer alan bölümlerin puanları da yok. Ukrayna üniversitelerinde eğitim görebilmek için lise ya da meslek lisesi diplomanız ve lise ders dökümünüz gerekiyor. Ukrayna üniversiteleri Avrupa üniversiteleri arasında yer almak ile birlikte pek çok Avrupa üniversitelerine göre daha hesaplıdır. Ayrıca Doğu Avrupa ülkesi olan Ukrayna’da eğitim alan öğrenciler başarılı profesörlerden eğitim almaktadır. YGS ve LYS Şartı Aranmayan Ukrayna Üniversitelerinde Eğitim Görmek için Ukrayna oldukça başarılı bir tercihtir. Doğu Avrupa ülkelerinden bir olan Ukrayna pek çok üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. 17. Yüzyıldan beri pek çok üniversite Ukrayna’nın başkenti Kiev’de eğitim vermeye devam etmektedir. Ukrayna’nın üniversitelerindeki akademik personel ve öğrenci başına düşen profesör sayısı hem diğer Avrupa ülkelerinden hem de Türkiye’den sayıca fazladır. Ukrayna laboratuvar ve kütüphane açısından da pek çok ülkenin önüne geçmektedir. Ukrayna üniversiteleri puanlarıbulunmamaktadır. Ukrayna üniversiteleri devlet tarafından desteklenmekte olup, yıllık harçları oldukça hesaplıdır. Aynı zamanda Ukrayna’da yaşam şartları, yeme içme, konaklama, ulaşım ve sosyal hayat oldukça hesaplıdır. YGS ve LYS Şartı Aranmayan Ukrayna Üniversitelerinde Eğitim Görmek için en avantajlı yer Kiev’dir. Hem kültür açısından hem de kaliteli eğitim açısından Ukrayna’yı tercih edin.

Ukrayna Üniversiteleri Nasıl

Yurtdışında üniversite okumaya karar veren öğrencilerin okumayı düşündükleri üniversiteyi iyi araştırmaları gerekir. En gözde olan üniversite Ukrayna üniversitesi olmasından dolayı öğrencilerin Ukrayna Üniversiteleri hakkında bilgitoplamaları gerekir. Günümüzde internet üzerinden araştırma yapabilecek olan öğrencilerin ilk olarak Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından yardım almaları gerekir. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde bulunan uzman danışmanlar öğrencilere bilmeleri gereken her türlü püf noktayı ve üniversite hakkında detaylı bilgileri verebilirler. Öğrencilerin iyi bir eğitim alabilecekleri ve bu eğitimleri oldukça uygun fiyatlara alacakları Ukrayna üniversitesi seçimi avantajlı bir seçim olur. Günümüzde Ukrayna Üniversiteleri hakkında bilgi araştırması yapan öğrenciler onlarca bölüm okuma şansları olduğunu görünce düşünmeden bu üniversiteyi tercih ederler. Kiev ve Odessa başta olmak üzere birkaç kentte olan üniversiteler, öğrencilerin kaliteli eğitim alabilecekleri üniversitelerdir. Öğrencilik hayatı başarılar ile dolu olacak olan bireylerin üniversite seçimi ile iş hayatları da başarılar ile dolu olabilir. Yurtdışı eğitimi oldukça önemli bir eğitim olarak kabul edilmesinden dolayı öğrencilerin okul sonrası da bu üniversitenin avantajlarından yararlanma şansları olur. Her bakımdan avantajlı olacak olan üniversite seçimleri ile öğrenciler daima başarıya daha yakın olan bireyler olurlar. Ayrıca Ukrayna Üniversiteleri hakkında bilgitoplayacak öğrenciler yapacakları araştırmalar sonucunda birçok bölümün İngilizce olarak okunabildiğini de görecekler. İngilizce eğitim her öğrenci için büyük bir kolaylıktır. Evrensel bir dilde eğitim görme fırsatını kaçırmamak için de üniversite tercihi olarak Ukrayna Üniversitesi tercihini yaparlar. Üniversitenin internet sitesinden de her türlü bilgiyi almak mümkündür. Üniversite için yapılacak olan sorgulamaların olumlu olarak sonuçlanması yüksek bir talep olmasına neden olur. Öğrencilere herhangi bir bölüm zorunluluğu veya taban puanı uygulaması sunmayan bu üniversite öğrenciler tarafından oldukça sevilen bir üniversitedir. Zaten Ukrayna Üniversiteleri hakkında bilgitoplamak için araştırma yapan öğrenciler forum sayfalarından da diğer öğrencilerin yorumlarına ulaşacakları için, her türlü olumlu düşünceyi bu alanlardan duyabilirler. Yurtdışı eğitim tercihi yaparken tüm bu yorumlara ve araştırmalara ihtiyaç duyacak olan öğrenciler, üniversite tercihlerini de bu alanlardan çıkacak olan sonuçlara göre yaparlar.

Ukrayna Üniversiteleri Nerede

Kendi ülkelerinde girdikleri sınavlarda lisans eğitimi için yeterli puanları alamayan öğrencilerin aklına ilk olarak yurtdışı eğitimleri gelir. Yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için Ukrayna Üniversitesi oldukça iyi bir tercih olur. Hem eğitim bakımından hem de eğitime ödenecek olan ücret bakımından oldukça avantajlı bir tercih yapmış olacak olan öğrenciler lisans eğitimlerini kaliteli olarak alabilirler. Bu sebeple öğrencilerin öncelikle Ukrayna Üniversiteleri neredebilmeleri gerekir. Ayrıca Ukrayna Üniversitesi tercihini yapacak olan öğrenciler kısıtlı bir eğitim almak zorunda da değillerdir. Birçok bölümün bulunmasından dolayı öğrenciler hedefledikleri bölüm için eğitim alma şansına sahip olurlar.

Neden Ukrayna Üniversiteleri Tercih Edilmelidir?

Ukrayna Üniversiteleri nerede diye sorulduğunda akla ilk olarak Kiev gelir. Kiev kentinde onlarca üniversite vardır. Eğitimin kaliteli olmasından dolayı seçilecek olan bu üniversitelerde birçok bölümün İngilizce olarak okunabilmesi de öğrenciler tarafından ayrı bir avantaj konusu olur. Alınacak olan kaliteli ir eğitimin yanında ileride iş hayatında d bu avantaj kullanılabilir. CV’de yazacak olan Ukrayna Üniversitesi bayağı olumlu etki yaratabilir. Öğrenciler istedikleri, bölümleri okurken taban puan uygulamasına da maruz kalmayacakları için Ulusan Hukuk, Mühendislik ve Mimarlık, Ulusal Politeknik, Ulusal Denizcilik, Ulusal Mechnikov, Pedagoji, Çevre, Ekonomi ve Ziraat Akademileri gibi birçok bölümde okuma şansları olur. İstedikleri bölüme yönelecek olan öğrenciler eğitimlerini kendileri şekillendirebilirler. Öğrenciler yurtdışı eğitim kararını verdikten sonra Ukrayna Üniversitelerini araştırmaları gerekir. Yapılacak olan Ukrayna Üniversiteleri nerede sorgulamalarında Kiev ile beraber Odesa kenti de öne çıkan kentlerden olur. Eğitim kalitesinin yüksek olmasının yanında diğer yurtdışı üniversitelere göre daha uygun fiyatlı olması öğrenciler tarafından ilk tercihin bu ülkeden yana kullanılmasını sağlar. Öncelik eğitim kalitesi olsa da İngilizce eğitim alma şansı öğrencilerin kanını ısıtan bir özelliktir. Öğrencilerin yurtdışı eğitim tercihlerini yapmaları durumunda en iyi kararı verebilmeleri açısından Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından yardım almaları gerekir. Bu yardımı alacak olan öğrencilerin hem bölüm seçimlerinde hem de seçtikleri bölüme kayıt işlemlerinde yanlış yapmamaları sağlanmış olur. Öğrencilerin ilk yaptıkları sorgulamalar genellikle Ukrayna Üniversiteleri nerede olsa da önemli olan üniversitenin sunacağı avantajlardır. Uygun fiyatlara sunulan eğitim fırsatları, birçok bölüm için İngilizce eğitim fırsatı, taban puan uygulamasının olmaması ve kaliteli bir eğitim alma fırsatı öğrencilerin bu üniversiteyi tercih etmelerine neden olur.

Ukrayna Üniversiteleri Kayıt

YGS ve LYS sınavlarından yüksek puan alamayan ya da aldığı puan istediği üniversiteye ve bölüme yetmeyen öğrenciler ya bir yıl daha sınavlara hazırlanıyor ya da yurtdışında eğitim görmek için planlar yapıyor. Fakat yurtdışındaki özellikle Avrupa’daki üniversitelerin yıllık harçları ve Avrupa şehirlerinin yaşam koşulları oldukça yüksek olduğundan bu fikir bir anda kabusa dönüyor. Ukrayna’daki üniversitelerin fiyatları uygun, şehrin ekonomisi de bütçeleri zorlamıyor.Ukrayna Üniversitelerinde Akademik Eğitim Avrupa üniversitelerinin düzeyinde olduğundan pek çok öğrenci Ukrayna üniversitelerine kayıt yaptırıyor. Sadece lise diplomanız ile bu kaliteli üniversitelerde eğitim görebilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri İle İletişim Yolları Ukrayna Kiev’de birbirinden kaliteli ve hesaplı pek çok üniversite bulunuyor. Bu üniversitelerde öğrenci olabilmek için sadece lise diplomanıza ihtiyacınız var. Anadolu Yurtdışı eğitim danışmanlığı ile irtibata geçmeniz kayıt olmanızda yeterli olacaktır tabi ki de gerekli belgeleri verdikten sonra. Eğer iletişim sağlarken bir bilenden bilgi almak istiyor, işinizi kolaylaştırmayı amaçlıyor iseniz Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı bürolarında görevli olan danışmanlara başvurabilirsiniz. Böylelikle kolaylıkla okul ile görüşmeler yapabilir, kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ukrayna Üniversitelerinde Akademik Eğitim alan öğrenciler, hem teorik hem de pratik bilgilerin ışığında başarılı bir mesleki eğitim alırlar. Bu nedenle pek çok öğrenci hem kaliteli hem de hesaplı eğitim veren Ukrayna üniversitelerini tercih ediyor. Eğer sizde bu üniversitelerde eğitim almak istiyor iseniz hemen okulları ile iletişime geçmelisiniz. Ukrayna Üniversitelerinde Akademik Eğitim diğer Avrupa ülkelerine denk olup, yıllık harçları Avrupa üniversitelerine göre oldukça hesaplıdır. Avrupa üniversitelerinde olduğu gibi Ukrayna üniversitelerinde öğrenci başına düşen profesör sayısı oldukça fazladır. Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan birbirinden başarılı üniversitelerde eğitim görmek isteyen öğrencilerin Ukrayna’da barınması, beslenmesi ve sosyal hayat yaşaması oldukça hesaplıdır. Ukrayna’daki üniversiteler devlet tarafından desteklenmekte, bu nedenle yıllık harçları oldukça ucuz olmaktadır. Ukrayna üniversitelerinde dilediğiniz bölümü sınavsız bir şekilde okuyabilir, farklı bir kültür tanır iken yeni bir dil öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Geleceğiniz için bir adım atmak istiyor iseniz Ukrayna üniversitelerini tercih edin.

 

 

 

kaynak :www.ukraynaegitim.org

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?